KEDY? AKO? ODKIAĽ A KAM? 

Všetko čo potrebujete vedieť o tomto životnom zážitku sa dozviete nižšie. 

Registrácia bola ukončená

Štartovná listina 2021

Zoznam účastníkov v jednotlivých kategóriách

výsledky 2021

Gratulujeme!

ONLINE SLEDOVANIE

Online sledovanie účastníkov počas pretekov nájdete tu 

trasa

Prvý ročník západokarpatského dobrodružstva povedie z Liptova až po Bratislavu. Krásnych 550km cez hory a cez doliny. Chrumkavé prevýšenie 14.500m ťa viac krát privedie na pokraj síl. Ale ten pocit, keď to dáš! Trasa bude pevne daná, ale nebude označená. Elektronická podoba trasy bude pripravená a zaslaná registrovaným účastníkom najneskôr 10 dní pred štartom pretekov.

Štart a cieľ

WCC štartuje 6. augusta 2021 o 9:00 v lone liptovskej prírody z kempingu Račkova dolina, obec Pribylina. Na úspešných finisherov bude čakať privítacie komando v Lozorne pri Bratislave. WCC nemá časový limit.

PRE KOHO?

V každom prípade pre dobrodruhov! WCC je určený pre tých, ktorým krátke trate nestačia a hľadajú silné zážitky a dobrodružstvo. Ideálne pre horských (odporúčané) alebo gravel cyklistov, bežcov a chodcov, kolobežkárov, ale aj behuchtivých psov a ich majiteľov :-) 
Budeš odkázaný sám na seba, vo dne i v noci. Je na tebe, či si cestu naplánuješ a budeš sa držať svojho plánu, alebo pôjdeš, kým budeš vládať a ustelieš si v divočine. Spoločnosť ti môžu robiť len iní účastníci a na ceste ťa čaká jeden checkpoint s možnosťou dobitia prístrojov a pohodlného dočerpania síl.

PRIHLASOVANIE A ŠTARTOVNÉ

Prihlásiť sa na WCC je možné po kliknutí na tlačítko Vyplniť prihlášku. Prosíme, uveďte kategóriu, v ktorej budete štartovať. Cena štartovného je 80 eur a zahŕňa zapožičanie trackeru, občerstvenie na štarte, checkpointe a v cieli, ako aj tričko pre každého finishera. Štartovné je potrebné uhradiť na účet organizátora na základe e-mailovej výzvy. Okrem štartovného treba rátať s vratnou zálohou za tracker vo výške 50 eur. Tá bude účastníkovi vrátená po odovzdaní trackeru. 
Storno podmienky: v prípade zrušenia účasti zo strany účastníka do 31.3. 2021 mu bude vrátených 100% sumy. V prípade zrušenia účasti zo strany účastníka do 30.6. 2021 mu bude vrátených 50% sumy. Po tomto dátume nebude vrátená žiadna časť štartovného, prostriedky budú použité na prípravu pretekov. V prípade zrušenia akcie organizátorom bude vrátených 100% sumy účastníkom.

TRACKOVANIE - alebo ako zaznamenám trasu

Každý účastník dostane na štarte tracker, ktorý bude zaznamenávať trasu. Je povinnosťou účastníka prejsť trasu celú a dbať o jej zaznamenanie. V prípade odklonu od trasy je potrebné sa vrátiť na miesto kde bola opustená a pokračovať ďalej. V prípade nekompletného záznamu trasy hrozí diskvalifikácia. Po príchode do cieľa odovzdá účastník svoj tracker organizátorovi, ktorý overí údaje.  

Pravidlá

Bikepackingové eventy majú svoje špecifiká. Každý má svoj vlastný štýl, avšak niektoré pravidlá ostávajú rovnaké pre všetkých. Čo sa smie a čo nie sa dozviete práve tu.